Habár az év bármely szakaszában kerülhetünk olyan helyzetbe, amikor kénytelenek vagyunk biztosítással foglalkozni, talán nyáron a sok utazással, különösen a külföldi, több száz kilométeres autóutakkal kapcsolatban még kiemeltebb szerepet kap a téma.
Azt valószínűleg már tudja, hogy biztosítás nélkül nem érdemes útnak indulni. De kihez is fordulhat a továbbiakban felmerülő kérdéseivel? Ki nyújtja a legprofesszionálisabb segítséget, ha megtörtént a baj?
Nem más, mint a biztosítási szakjogász.
Ki is a biztosítási szakjogász?
A biztosítási szakjogászok is ugyanolyan jogi végzettséggel rendelkeznek, mint a többi általános jogász. Azonban ezen túl elvégeztek egy további 4 féléves szakképzést, melynek köszönhetően bővebb szakmai ismeretekkel gazdagodva tudnak segítséget nyújtani ügyfeleiknek.
Miért érdemes biztosítási szakjogászt felkeresni a biztosítás és kártérítési felelősség területén felmerülő kérdéseivel?
Elsősorban azért, mert az általános jogi képzés 5 éve alatt nem lehet (és nem is cél), hogy minden szakterületet egészen részletes lebontásban megtanítsák a hallgatóknak.
Így egy “mezei”, avagy biztosítási szakjogászi képesítéssel nem rendelkező ügyvédnek valószínűleg sok kutató munkájába - ezáltal óradíjába - telne, hogy egy biztosítási kérdésre szakszerű és pontos választ tudjon adni.
Ezzel szemben egy biztosítási szakjogász naprakész ismeretekkel rendelkezik a vonatkozó hazai és nemzetközi jogszabályokról valamint a bírósági gyakorlatról is.
Ezen túl gyors és hatékony felvilágosítást tud nyújtani a kárigény jogalapjának megítéléséről, és a sérelemdíj várható összegéről, ezáltal pedig annak érvényesítéséhez fűződő esélyekről is, melyek mindenképp kulcsfontosságú szerepet játszanak egy biztosítási ügyben. Továbbá a szükséges dokumentáció szakavatott előkészítéséről is gondoskodni fog.
Sok időt és ezáltal sok pénzt spórol meg tehát magának az, aki a megfelelő szakembert keresi fel kapcsolódó kérdéseivel. És szinte biztosan szakszerűbb tanácsokat fog kapni, mintha máshol próbálkozna, sőt szükség esetén biztosítóval szembeni képviseletet is fog kapni.
Mik is azok a kérdések, amelyekkel a biztosítási szakjogászhoz fordulhat?
- “Közlekedési balesetet szenvedtem. Mi a teendő?”
- “Közlekedési balesetet okoztam. Mekkora bajban vagyok?”
- “Külföldön okoztam/szenvedtem balesetet. Mit tehetek a kárenyhítés érdekében?"
- “Közlekedési balesetben elhunyt közeli hozzátartozóm. Jogosult vagyok kártérítésre?”
- “Munkahelyi vagy üzemi balesetet szenvedtem. Mire számíthatok a munkáltatómtól?”
További szolgáltatások lehetnek még:
- CASCO-biztosítás érvényesítésében jogi segítség
- lakásbiztosítási kártérítési perek
- balesetbiztosításból, betegségbiztosításból eredő igények érvényesítése
- csoportos biztosítások esetén jogi képviselet
- biztosítási szerződés értelmezése
Válassza a legjobbat!
Mivel általában az ilyen esetek súlyos megterhelést jelentenek mind anyagilag, mind lelkileg, nagyon fontos a profi jogi szolgáltatás igénybevétele.
Általában a biztosítási szakjogászoknak szívügyük a biztosítási segítségnyújtás, így nem kell félnünk, hogy az ügyünk csak egy lesz a sok közül - a szakember garantáltan maximális tudását fogja fektetni munkájába.
Mennyibe kerül a profizmus?
A legtöbb biztosítási szakjogász sikerdíjas megállapodást alkalmaz. Ez azt jelenti, hogy csak abban az esetben kell kifizetni a munkadíjat, ha a biztosító kifizeti az igényelt kártérítési összeget. Ennek az összegnek egy bizonyos százalékát teszi majd zsebre az ügyvéd.
Nem kell félni az éveken át elhúzódó költséges perektől sem - habár ezek is előfordulhatnak -, általában ugyanis lehetséges a peren kívüli megegyezés is a másik féllel, aki többnyire valamelyik hazai biztosító.
Nyaralás során megsérült közlekedési balesetben? A Balesetem.hu munkatársai - biztosítási jogászokkal együtt - azért fognak küzdeni, hogy a lehető legmagasabb összegű kártérítést szerezzék meg Önnek.